Cik garam jābūt mācību video materiālam?

Arī LLU mācībspēki arvien vairāk savos kursu materiālos izvieto video lekcijas, kas protams ir ļoti pozitīvi. Pēdējā laikā vairāki mācībspēki ir prasījuši, cik tad video materiālam būtu jābūt garam? Tas ir grūti atbildāms jautājums, tomēr mans personīgais uzskats ir, ka īsāki video materiāli ir daudz labāki par garajiem. Tomēr, lai gūtu pārliecību, centos izpētīt arī citu viedokli un vispārējās tendences šajā jomā.

Lasīt tālāk: Cik garam jābūt mācību video materiālam?

Kas ir elektroniskais mācību materiāls?

Elektronisko materiālu lietojums kļūst arvien aktīvāks un būtībā tas jau ir kļuvis par neatņemamu mācību procesa sastāvdaļu. Arvien biežāk nākas saskerties ar mācībspēkiem, kas īsti neizprot elektroniskā materiāla būtību. Jebkurš dokuments, kas pārvērsts digitālā veidā vēl nekļūst par elektronisko mācību materiālu. Tāpēc lai veicinātu izpratni par elektroniskā mācību materiāla izstrādes prasībām, nolēmu apkopot svarīgākās īpašības.

Lasīt tālāk: Kas ir elektroniskais mācību materiāls?

Seko līdz kursa aktivitātei

Vairāki mācībspēki vēlas sekot līdzi kursa aktivitātei - mācību materiālu apskates statistikai, studentu aktivitātei kursā, no kurienes notiek pieslēgšanās testam utt.. Šāda iespēja ir bijusi jau kopš pašiem LLU e-studiju pirmsākumiem, vienkārši mainoties e-studiju versijā ir mainījies statistikas žurnālu izvietojums.

Lasīt tālāk: Seko līdz kursa aktivitātei

Izglītības inovācijas Skaistkalnes vidusskolā

Lai uzlabotu mācību procesa kvalitāti un pieejamību, Skaistkalnes vidusskola projekta ietvaros vēlas izstrādāt mūsdienīgus un inovatīvus mācību materiālus sociālo zinātņu jomu priekšmetos - Latvijas un pasaules vēsture, ekonomika, politika un tiesības, kulturoloģija un ētika, un mākslas jomas priekšmetā - literatūra.

Lasīt tālāk: Izglītības inovācijas Skaistkalnes vidusskolā

Dropbox - failu glabāšanas vietne internetā

Viena no populārākām iespējā kā glabāt failus internetā jeb mākonī ir Dropbox. Īpaši tas ir noderīgi cilvēkiem, kas regulāri strādā ar vairākiem datoriem, piemēram, mājā un darbā. No rīta pie viena datora mājās, pa dienu pie cita datora darbā, vakarā pie klēpjdatora. Tāpēc bieži gadās, ka faili ir aizmirsti vienā vai otrā datorā. Šādā gadījumā iespējams izmantot šādu programmu kā Dropbox.

Lasīt tālāk: Dropbox - failu glabāšanas vietne internetā

PREZI - mūsdienīgs prezentāciju izstrādes rīks

Nu jau kādu laiku atpakaļ (2010. gada decembrī) piedalījos BOVA stratēģiskajā seminārā. Tur mūsu grupai (BOVA e-studiju speciālistiem) bija jāprezentē padarītais e-studiju jomā. Mūsu grupa bija izveidojusi prezentāciju ar Prezi, interneta bāzes rīks, kas paredzēts tiešsaistes prezentāciju veidošanai.  Pats par sevi tas nebūtu nekas neparasts, bet tas izraisīja vairāku mācībspēku interesi, kuri saskatīja iespēju atsvaidzināt savas tradicionālās slaidu prezentācijas ar ko atraktīvāku. Tāpēc nolēmu nedaudz iepazīstināt ar šo netradicionālo tiešaissaites prezentācijas rīku.

Lasīt tālāk: PREZI - mūsdienīgs prezentāciju izstrādes rīks

Iespēja iegūt maģistra grādu e-studijās!

Ar 2011. gada 1. septembri LLU ir uzsākusi piedāvāt profesionālo maģistra studiju programmu "Sabiedrības pārvalde" e-studiju formā. Šīs programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus sabiedrības pārvaldes speciālistus, kuri spētu kompetenti un efektīvi analizēt, plānot un īstenot publiskās politikas, ņemot vērā sabiedrības vajadzības un Latvijas valsts ilgtermiņa attīstības perspektīvas kā lokālā, tā arī globālā mērogā.

Lasīt tālāk: Iespēja iegūt maģistra grādu e-studijās!

Atvērtie mācību resursi latviešu valodā

Tā kā tuvojas jaunais studiju gads, tad drīz vien studentiem būs jāsāk cītīgi mācīties. Bieži jādzird pasniedzēju sūdzības, ka studenti nav pietiekoši sagatavojušies un netiek līdzi mācību vielai, savukārt studenti mēdz sūdzēties, ka pasniedzējs nespēj izskaidrot vielu saprotami. Personīgi es uzskatu, ka viss ir atkarīgs no paša vēlmes, jāpieliek tikai nedaudz centības un viss izdosies, bet bieži vien studenti tiešām nespēj izprast vielu dēļ dažādiem "robiem" zināšanās. To gan var kompensēt veiksmīgi izmantojot jaunās tehnoloģijas un resursu pieejamību.

Lasīt tālāk: Atvērtie mācību resursi latviešu valodā

MathType ērts rīks formulu ievadīšanai Moodle vidē

 Ik pa laikam esmu saņēmis pasniedzēju sūdzības, kas saistītas ar matemātisko formulu ievadīšanu. Jāatzīst, ka šiem pasniedzējiem ir pilnīga taisnība. Formulas ir samērā grūti ievadīt Moodle tīmekļu lapā. Vienīgais, ko varu ieteikt pasniedzējiem ir izmantot papildus rīkus formulu ievadīšanai. kā viens no šādiem rīkiem ir programma MathType.

Lasīt tālāk: MathType ērts rīks formulu ievadīšanai Moodle vidē